Kas yra Neurotechnologija su “NeurOptimal”

„NeurOptimal“ – tai pažangi neurotechnologija, skirta smegenų optimizavimo ir geresnio jų funkcionavimo skatinimui. Jos tiesioginė sąveika su centrine nervų sistema (CNS) yra matematiškai pagrįsta ir yra įvardinama kaip išskirtinai efektyvi komunikacija su žmogaus smegenimis ir vadinama „veiksmingiausiu biologiniu įsilaužimu šioje planetoje“. Ši inovatyvi dinaminio nervinio grįžtamojo ryšio forma nėra medicininis gydymas – tai galvos smegenų treniruotė, mokymas. „NeurOptimal“ sistema sąveikauja su žmogaus smegenimis mikrosekundę po mikrosekundės ir pateikia smegenims informaciją, reikalingą jų pačių persitvarkymui. Smegenys persitvarko pačios ir tai yra natūralus ir švelnus procesas. Todėl nereikia išankstinių gydytojų simptomų įvertinimų ir diagnozių. Atliekant „NeurOptimal“ seansus, CNS (centrinė nervų sistema) funkcionuos efektyviau. Visai nesvarbu, ar žmogus siekia pokyčių fiziniame, emociniame ar protiniame lygmenyje. Smegenys įtakoja visas organizmo funkcijas. Jos yra lyg didžiulis pulsuojančių neuronų tinklas, komunikuojantis elektrinių signalų pagalba, o elektriniai impulsai gali nuvilnyti įvairiausiais keliais. Jų dariniai gali būti nustatomi iš nuolatinių jų elektrinio aktyvumo pokyčių ir išmatuojami galvos odos paviršiuje.  “NeurOptimal“ sistemoje tai vadinama smegenų žievės aktyvumu – „NeurOptimal smegenų treniruotės veikia kaip smegenų žievės struktūrinių pakitimų „aptikimo ir stebėjimo“ sistema. Ji imituoja žmogaus CNS  komunikavimą, atspindėdama smegenų veiklą, kuri gali lemti neoptimalų jų funkcionavimą. Šią sistemą galima vaizduoti kaip žmogaus smegenų veidrodį ir ši neurotechnologija padeda galvos smegenims “pamatyti“ savo tikrąją būklę.

Žmogaus smegenys yra neuroplastiškos ir gali koreguoti savo veikimą, jei tik joms pateikiama reikiama informacija.NeurOptimal“  sukurta taip, kad pateiktų smegenims informaciją, reikalingą jų pačių korekcijai. Dėl natūralios smegenų autokorekcijos, jos  ima funkcionuoti veiksmingiau, efektyviau ir komfortiškiau.

Istorija. 1875 m. anglų psichologas ir gydytojas Richard Caton pirmasis atranda smegenų elektros impulsus, atlieka daug tyrimų ir pristato Karališkąjai Edinburgo Medicinos Akademijai. 1924 m. vokiečių neurologas Hans Berger tęsia daktaro R. Caton  tyrimus ir sugeba smegenų elektrinio aktyvumo bangas užrašyti ant milimetrinio popieriaus. Jis pastebi, kad smegenų bangos keičiasi priklausomai nuo asmens sąmonės lygio. Tai – pradžia ypatingai galimybei: žmogus gali treniruoti savo smegenų aktyvumą registruojant galvos odos biosroves, kitaip vadinamas – nerviniu grįžtamuoju ryšiu (NGR). Ryškus žingsnis šioje srityje įvyksta 1960 metais: NGR pradeda aktyviai tirti du mokslininkai skirtingose vietose. Dr. Joe Kamiya, tyrinėjantis žmonių smegenų bangas Čikagos universitete ir Dr. Barry Sterman Kalifornijos universitete, Los Andžele. Abu mokslininkai stebi smegenų bangas ramybės būsenoje ir abu atranda, kad galima išmokti jas kontroliuoti, lavinti ir gydyti nervinio grįžtamojo ryšio (NGR) pagalba. Po 10 metų, 1970-aisiais, B. Sterman jau paskelbia daug dokumentuotų tyrimų, įrodančių, kad panaudojant NGR galima sumažinti epilepsijos priepuolius. Tuo pat metu, kitas gydytojas J. Lubar pakartoja Sterman studijas ir paskelbia hipotezę apie tai, kad NGR galėtų padėti gydyti Dėmesio Deficito ir Hiperaktyvumo sutrikimus. 1989  m.  Dr. E. G. Peniston ir P. J. Kulkosky  studijose sakoma apie teigiamus rezultatus naudojant NGR karo veteranams, turintiems alkoholio priklausomybę ir jų sėkmingą gydymą šia sistema.

1989 m. Dr. Margaret Ayers, žinoma už savo darbus naudojant NGR trauminių smegenų sužalojimų gydyme, atidaro pirmąją privačią tokio tipo kliniką. Apie 1990 m.  išsivysto skaitmeninė NGR sistema ir tampa pilnai pripažinta 1993 m.

„NeurOptimal“ NGR sistema kartu su mokslininkais ir psichologais kuriama nuo 1990 metų: psichologijos daktarė Susan Cheshire Brown daug metų intensyviai dirbdama su P.J. Kulkowski tyrimais, sukuria unikalią kompiuterinę NGR programą, kuri gali treniruoti žmogaus smegenis matematiškai ir moksliškai pagrįstu, 100% saugiu ir prieinamu kiekvienam būdu. Taip atsiranda „NeurOptimal“ – viena pažangiausių NGR sistemų pasaulyje, padedanti gerinti gyvenimo kokybę.

Mūsų smegenys yra labai plastiškos, nuolat gaminančios neuronų jungtis, kas yra mokslo atradimas, kuris dar geriau paaiškina šios terapijos naudą.